המדריך להתחדשות עירונית בישראל

המאמר הבא, שנקרא המדריך להתחדשות עירונית בישראל, איננו סתם עוד מדריך. אנו צפויים לחלוק עמכם טיפים ומידע אשר יאפשר לכם להבין בצורה ברורה לחלוטין במה מדובר כאשר מזכירים את נושא ההתחדשות העירונית ובפרט מימושו של תמ״א 38 בבניין שלכם. בכל אופן, כיום יש שינוי בכל רחבי הארץ וניתן להבחין בהתחדשות עירונית שבאה לידי ביטוי באופן מואץ בתל אביב, רמת השרון ורמת גן, זאת כתוצאה מביקוש רב יותר באזורים הללו.

חוק התחדשות עירונית – במה מדובר בעצם?

כל נושא ההתחדשות העירונית כולל בתוכו את שלל האפשרויות לטיפול וחידוש של מבנים קיימים. המונח הזה מדבר על פרויקטים לחידוש אשר מוכתבים בעזרת חוקים על ידי המדינה וזאת תוך תיאום בין רשויות התכנון, המדינה והמועצות המקומיות. בתקופת קום המדינה ולפניה נוצרו בארץ לא מעט מבנים אשר נשחקו עם השנים וכיום מהווים סכנה לדרים בהם, זאת יחד עם הרצון לשיפור איכות החיים ומפרט הדירה לצד מתן מענה לגידול האוכלוסין, כל אלה מהווים זרז להליך ההתחדשות העירונית המונע הן על ידי המדינה והן על ידי אנשים פרטיים.

איכות חיים משופרת

כאשר מסתכלים על פרויקטים של התחדשות עירונית יהיה ניתן לראות כי מדובר בפרויקטים המאופיינים בעיצוב ומפרטי דירה מודרניים למדי. בדרך כלל פרויקט התחדשות יכלול הגדלה של המרפסת, הגבהת תקרות והחלפת התשתיות של המבנה. זאת יחד עם שינוי המפרט העיצובי הבסיסי של הדירה לכיוון יותר מודרני יבטיחו את חוויית המגורים המושלמת בעבור כל אחד שיבחר במימוש פרויקט התחדשות בעזרת חברה מנוסה.

התמודדות חכמה עם גידול עקבי ומשמעותי של האוכלוסייה

כאשר בוחרים באפשרות למימוש של פרויקט חידוש יהיה ניתן לראות כי מביאים לידי ביטוי הליך שיטיב בצורה דרמטית עם הצורך של המדינה והרשויות שלה להתמודד עם גידול האוכלוסין. בעבר הבניינים הכילו מספר בודד וחד ספרתי של דירות וכיום ניתן לראות אינספור פרויקטים שמכוונים לבנייה של עשרות דירות בבניין אחד. ניצול מיטבי של השטח וציפוף גם מאפשר לייצר חוויית עירוניות משופרת ולהציע לאזרח שירותים בטווח הליכה קצר.

הממשלה מסייעת למימוש פרויקטים כאלה בעזרת חוקים ודרכי פעולה שונות, כדוגמת המדיניות החדשה שהוכרזה על ידיה בשנת 1998 ולפיה הממשלה זכאית להכריז על מתחם מסוים כאחד שצריך לעבור הליך התחדשות ולצד זאת היא צפויה לתת ליזמים ולדיירים שלל הטבות.

שיפור רמת הבטיחות של האזרח

בניינים ישנם שנבנו לפני עשרות רבות של שנים אינם עומדים בתקני בנייה מודרניים והם מהווים סכנה מידית לגרים בהם. הממשלה מבינה את חשיבות הטיפול בנושא ובהתאם לכך הוציא לפועל את תמ״א 38 בשנת 2005, תכנית אשר מטרתה לספק פתרון מקיף לחיזוק המבנים והפיכתם לעמידים בפני רעידות אדמה. עם השנים תכנית זו עוברת שינויים כדי שתוכל לתת מענה מקיף יותר. כך למשל, בבניינים חדשים ישנה הדרישה לממ״ד על מנת שתהיה הגנה מפני מתקפת טילים פוטנציאלית.

מימוש המדריך להתחדשות עירונית בישראל

לאחר כל הנושאים בהם דשנו מומלץ לכם לוודא כי אתם פונים אל אופק החזקות בהקדם האפשרי וזאת על מנת לממש את תמ״א 38 בבניין שלכם. אופק החזקות יוזמת ומנהלת בימים אלה כ – 30 פרויקטים שונים והחברה צברה ניסיון עצום בתחום ההריסה ובנייה מחדש של מבנים.

כמו כן, החברה בעלת חוסן פיננסי והפרויקטים השונים שלה מלווים על ידי הבנקים המובילים בישראל. זאת יחד עם העובדה כי אופק החזקות מחזיקה בתאגיד לייבוא עובדים זרים יאפשרו לכם להיות בטוחים כי מימוש הפרויקט יהיה קרוב מאי פעם. פשוט תצטרכו לבחור בחברה קבלנית מצוינת ומקצועית. אז לאחר שקראתם את המדריך להתחדשות עירונית שלנו, עליכם להתחיל לפעול בעניין. חברת אופק החזקות עוסק בייבוא עובדים זרים וזאת לצד מתן פתרונות להליכי פינוי בינוי אשר יהפכו את פרויקט חידוש הבנייה שלכם לאחד שיתממש במהירות ומקצועיות חסרת פשרות. העובדה כי אנו מספקים מענה כולל ואיכותי יבטיח שהכול יתממש בדיוק על פי החזון שלנו.

אז צרו עמנו קשר עוד היום כדי שנוכל להתחיל להניע דברים ולקדם את פרויקט ההתחדשות של המבנה שלכם! אנו נדע בדיוק כיצד להניע את כל סוג של פרויקט התחדשות עירונית בתל אביב, רמת השרון ורמת גן.

קישורים מומלצים:
מאמרים נוספים
דילוג לתוכן